Reklama
Reklama

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Wielkopolski

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Agnieszka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Agnieszka

Wciąż ma intensywnie padać deszcz.

Już w niedzielę informowaliśmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla większości naszego województwa dotyczące intensywnych opadów deszczu. Było to ostrzeżenie pierwszego stopnia, a więc najłagodniejsze. Teraz zmodyfikowano stopień na drugi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Nadal prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od godzin rannych do 12.00 miejscami spadło 30-40 mm opadu. Prognozowana wysokość opadu do końca ważności Ostrzeżenia do 70 mm - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do 20.00 w centralnych i południowych powiatach województwa. Jedynie powiaty rawicki, międzychodzki oraz czarnkowsko-trzcianecki wciąż mają pierwszy stopień ostrzeżenia.

IMGW równocześnie w ostrzeżeniu hydrologicznym informuje o możliwych gwałtownych wzrostach wód w mniejszych rzekach i zlewniach zurbanizowanych na terenie Wielkopolski.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 23.08.2021 r., godz. 19.20
    Aktualizacja
    poniedziałek, 23.08.2021 r., godz. 19.20
    Ostrzeżenie II stopnia zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW obowiązuje do godziny 4:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro