Reklama
Reklama

Uprzątnięto kolejne koczowiska bezdomnych

fot. SM
fot. SM

Na Smoleńskiej i przy trasie PST.

- Kontrola czystość i estetyki miejsc publicznych należy do stałych zadań realizowanych przez strażników rejonowych - wyjaśnia Straż Miejska. Tylko w ostatnim tygodniu doprowadzono do uprzątnięcia dwóch koczowisk stworzonych przez osoby bezdomne.

Na ulicy Smoleńskiej, na wysokości przejścia dla pieszych, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, bezdomny zgromadził mnóstwo przedmiotów. - Strażnicy poinformowali go o punktach, w których na terenie Poznania może uzyskać pomoc socjalną. Po opuszczeniu koczowiska, na zlecenie zarządcy terenu, odpady przekazano do Gratowiska - Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) - dodaje SM.

Koczowisko zniknęło też z trasy PST. - Pod kładką łączącą osiedla Stefana Batorego i Bolesława Chrobrego bezdomni urządzili sobie koczowisko. Zaśmiecona została cała skarpa, aż do samego torowiska. Po interwencji strażniczki rejowej bezdomni opuścili to miejsce oświadczając, że nie oczekują żadnej pomocy socjalnej. Miejsce to zostało uporządkowane na zlecenie ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro