Reklama
Reklama

Strażniczki miejskie zatrzymały złodzieja na ulicy Głogowskiej

zdjęcie z akcji profilaktycznej "Odpowiedzialny sprzedawca", widoczna na zdjęciu osoba to nie złodziej opisany w tekście | fot. Straż miejska
zdjęcie z akcji profilaktycznej "Odpowiedzialny sprzedawca", widoczna na zdjęciu osoba to nie złodziej opisany w tekście | fot. Straż miejska

Znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie.

Wszystko rozegrało się około 9.15. - Strażniczki realizowały program profilaktyczny "Odpowiedzialny sprzedawca". Przechodząc obok jednej z kamienic zwróciły uwagę na mężczyznę wychodzącego z bramy. Wyraźnie było widać, że pod bluzą przytrzymuje jakieś przedmioty. W tej samej chwili rozległ się okrzyk innego mężczyzny: - Złodziej! Pomocy! Zatrzymajcie go! - wyjaśnia straż miejska.

Złodziej zareagował na krzyki ucieczką. - Strażniczki puściły się w pościg, szybko go dogoniły i skutecznie zatrzymały. Po chwili na miejscu był zgłaszający kradzież, który rozpoznał swoje przedmioty - ukrywane pod bluzą były stosunkowo drogie elektronarzędzia. W oczekiwaniu na wezwany patrol Policji złodziej przyznał się do kradzieży. Wszystkie przedmioty wyniósł z mieszkania przez otwarte okno - dodaje.

Obecnie sprawą zajmuje się policja. - Gratulujemy naszym strażniczkom szybkiej i skutecznej interwencji. Brawo dziewczyny!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro