Reklama

Wszystkie bociany opuściły swoje słynne gniazdo. "Będziemy czekać"

fot. Jadwiga Wójcik / Bociany z Przygodzic bociany.przygodzice.pl / FB

Każdego sezonu tysiące osób z całego świata oglądają w internecie relację na żywo z gniazda bocianów umieszczonego w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim.

Pierwszy raz w tym sezonie bocian pojawił się w gnieździe 26 marca. Po kilku dniach doleciała bocianica - 31 marca. W tym roku Przygoda i Dziedzic, czyli bociany z Przygodzic doczekały się trójki potomstwa. Przygodek, Beatka i Jędrek rosły na oczach tysięcy internautów. Można było śledzić ich każdy krok oraz naukę latania. W sierpniu młode bociany rozpoczęły dorosłe życie. Gniazdo opuściły też Przygoda i Dziedzic. Bociani sezon w gnieździe pod kamerą www.bociany.przygodzice.pl dobiegł końca. Wczoraj rano ostatni raz mogliśmy cieszyć się widokiem Przygody i Dziedzica. Dorosłe ptaki wykorzystały sprzyjającą pogodę i podjęły wędrówkę na południe. Niech lecą bezpiecznie i wracają szczęśliwie! Będziemy czekać - czytamy na profilu Bociany z Przygodzic bociany.przygodzice.pl

Życie najsłynniejszych bocianów białych w Polsce, mieszkających w miejscowości Przygodzice pod Ostrowem Wielkopolskim można obserwować już od 2006 roku. A wszystko dzięki kamerze umiejscowionej nad gniazdem ptaków. Obserwacja bocianów jest możliwa dzięki projektowi "Blisko bocianów" prowadzonemu przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przy współpracy z Gminą Przygodzice i TK Telekom. Do gniazda będzie można zajrzeć już wiosną przyszłego roku.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
37.55 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro