Reklama
Reklama

Wierzbięcice: pies zagryzł psa. Mieszkańcy się ostrzegają

fot. Nieformalna Grupa Wildecka / FB
fot. Nieformalna Grupa Wildecka / FB

Do zdarzenia doszło w niedzielę około południa na Wildzie.

- Drodzy właściciele piesków, proszę uważać na psa Collie (ciemna sierść) mieszkającego przy ulicy Wierzbięcice. Byłam właśnie świadkiem jak zagryzł na śmierć małego, bezbronnego psa przy swojej kamienicy - taki wpis pojawił się na facebookowej Nieformalnej Grupie Wildeckiej.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Z relacji mieszkańców okolicy wynika, że pies, który zagryzł drugiego czworonoga już wcześniej bywał agresywny. - Świadkowie zdarzenia, jak i mieszkańcy Wildy przeżyli szok, pies w żaden sposób nie został odebrany, zabezpieczony mimo, iż już wcześniej bywał agresywny. Właścicielka zawsze tłumaczyła to tym, że to inne psy go prowokują - pisze Olga. Ma to być kolejny pies rasy Collie należący do tej kobiety. Poprzedni również miał być agresywny.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że policjanci byli na miejscu zdarzenia. - Właściciel zagryzionego psa został poinformowany, że może złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, wówczas zajmiemy się tą sprawą - tłumaczy. - W tym przypadku mowa jest o niezachowaniu ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - dodaje. Grozi za to kara ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych lub kara nagany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro