Reklama
Reklama

Trasa S11 na południu Wielkopolski od dziś dłuższa o prawie 7 kilometrów

fot. GDDKiA

Oficjalnie otwarta zostanie druga część obwodnicy Kępna.

- Dziś w godzinach popołudniowych pierwsi kierowcy będą mogli przejechać prawie 7-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Kępna, która stanowi kolejny etap inwestycji realizowanych w ciągu drogi ekspresowej S11 - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. W otwarciu udział weźmie premier Mateusz Morawiecki. Jego wizytę zaplanowano na 16.20, prawdopodobnie po tym czasie kierowcy będą mogli wyjechać na trasę.

Nowy odcinek zaczyna się na węźle Kępno Krążkowy i kończy się na istniejącej DK11 w okolicy Baranowa. - W ramach zadania wybudowano obiekty inżynierskie w ciągu drogi ekspresowej S11 - cztery wiadukty i dwa mosty, jedno przejście dla zwierząt oraz dwa wiadukty nad drogą ekspresową S11. Wybudowane zostały także dwa węzły drogowe - Kępno Wschód (połączenie z drogą wojewódzką nr 482) oraz Baranów (połączenie z istniejącą DK11) - dodaje GDDKiA.

Cała trasa S11 będzie mieć ponad 600 km długości i połączy Koszalin, przez stolicę Wielkopolski, z Katowicami. Dziś w użytku jest 126 km (w tym wspólny przebieg S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina - ok. 35 km). - Kolejne blisko 80 km jest w realizacji. W przygotowaniu jest nieco ponad 405 km trasy, by po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zapewnieniu finansowania, można było przystąpić do dalszego kroku, czyli ogłoszenia przetargów na realizację. Oddanie do użytku ostatnich odcinków S11 powinno nastąpić w 2029 roku. W przyszłości pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na skrzyżowaniu z A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godz., oczywiście z uwzględnieniem przerwy na odpoczynek na jednym z Miejsc Obsługi Podróżnych - kończy GDDKiA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro