Reklama

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu z wieloma atrakcjami

fot. LT

Świętować można w Muzeum Broni Pancernej oraz Muzeum Uzbrojenia.

Do 16.00 w niedzielę za darmo można odwiedzić Muzeum Broni Pancernej. W programie są m.in. prezentacja historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego, prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznych, pokazy strażaków, wojskowy poczęstunek oraz wiele niespodzianek.

Do Muzeum Broni Pancernej można dojechać linią turystyczną 102. Na trasie kursuje "ogórek" zgodnie z rozkładem obowiązującym również w sobotę. Ze względu na awarię kanalizacyjną na ulicy Dąbrowskiego, zmieniono jednak jego trasę. - Autobus pojedzie od przystanku "Rondo Kaponiera" przez Zeylanda -Bukowską - Szpitalną do przystanku "Ogrody" i dalej po trasie(na pętli "Ogrody" nawrót i zatrzymanie na przystanku w kierunku Nowina) - wyjaśnia MPK Poznań.

Prawdziwą gratkę przygotowano też w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. W niedzielę otwarta tu została wystawa "Okręty wojenne 3D". Dzięki specjalnym okularom będzie można zobaczyć na własne oczy "pływające" pancerniki i niszczyciele. Wystawę można dziś zwiedzać do 16.00. Pozostanie w Muzeum Uzbrojenia aż do drugiej połowy października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro