Reklama
Reklama

Wysokie kary za za ciężkie kontenery na wschodniej obwodnicy Poznania

fot. WITD

Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli 2 zespoły pojazdów.

- Na drodze ekspresowej S5 na wschodniej obwodnicy Poznania inspektorzy z Gniezna zatrzymali do kontroli dwa nienormatywne zespoły pojazdów polskich przewoźników z 20-stopowymi kontenerami morskimi. W pierwszym przypadku kierowca jechał z Gdańska do Niepruszewa, niedaleko Poznania, z ładunkiem sody w big bagach i folii. Niestety zamiast dozwolonych 40 t, zespół pojazdów ważył aż 49,65 t, czyli prawie o 25 procent za dużo - wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

- Drugi kierowca wiózł z Gdańska do Trzemeszna granulat tworzywa sztucznego również w big bagach, za to z drugim kontenerem pustym pod załadunek. I tutaj było za ciężko, chociaż "tylko" o 0,3 t, ale nacisk grupy osi zamiast 19 t, wynosił już 19,6 t - dodaje.

Kierowcy nie okazali zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym i każdy dostał po 200 zł mandatu. Mężczyźni doprowadzili pojazdy do normatywności i mogli kontynuować jazdę. - Przedsiębiorców czekają postępowania administracyjne: pierwszego na łączną kwotę 25 tys. zł, a drugiego na 16 tys. zł - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro