Reklama
Reklama

Ujawniono kolejne składowisko pojemników wypełnionych chemikaliami

Zdjęcie ilustracyjne / akcja strażaków z Grupy Ratownictwa Chemicznego prowadzona w ubiegłym tygodniu w Baranowie | fot. Jan Krystek
Zdjęcie ilustracyjne / akcja strażaków z Grupy Ratownictwa Chemicznego prowadzona w ubiegłym tygodniu w Baranowie | fot. Jan Krystek

Tym razem w powiecie wolsztyńskim.

W piątek pisaliśmy o zatrzymaniu dwóch osób w związku z nielegalnym transportowaniem i składowaniem pojemników z substancjami chemicznymi w powiecie szamotulskim. Okazuje się, że dzień wcześniej dokonano odkrycia podobnego składowiska w Powodowie pod Wolsztynem.

- Policjanci KPP w Wolsztynie poinformowani zostali o ujawnieniu na terenie zabudowań gospodarczych w Powodowie kilkudziesięciu zamkniętych pojemników wypełnionych nieznanymi substancjami chemicznymi. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w jednym z budynków złożono 21 pojemników o pojemności 1000 litrów, 4 metalowe beczki o pojemności 200 litrów i 50 wiader o różnej pojemności. Łącznie we wszystkich pojemnikach znajdowało się około 22000 litrów cieczy - podają funkcjonariusze z Wolsztyna.

Na miejscu pracowali nie tylko policjanci, ale też strażacy i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Wstępne czynności wskazały na to, że w pojemnikach mogą znajdować się substancje na bazie rozpuszczalników, lakierów i farb. Budynek, w którym znajdowały się pojemniki, został zamknięty, aby zabezpieczyć je i uniemożliwić dostęp do jego wnętrza osobom niepowołanym - dodają.

Wkrótce pobrane mają zostać próbki, które pozwolą na szczegółowe przebadanie zawartości pojemników. Po otrzymaniu wyników będzie wiadomo, jaki jest poziom zagrożenia dla środowiska czy ludzi. - W sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro