Reklama
Reklama

Zderzenie tramwajów przy rondzie Starołęka: przeprowadzono specjalistyczne oględziny tramwaju

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 5 sierpnia, w południe na rondzie Starołęka. Jak już informowaliśmy Prokuratura Rejonowa Poznań - Nowe Miasto wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sprawa badana jest pod kątem katastrofy w ruchu lądowym. Prokuratura zabezpieczyła m.in. zapisy rejestratorów z tramwajów uczestniczących w wypadku. Dodatkowo zabezpieczono monitoringi z pojazdów. W wypadku poszkodowanych zostało 31 osób, w tym dwie ciężko. Łącznie 29 osób trafiło do szpitali.

Jak przekazuje dziś TVN24 przeprowadzono już specjalistyczne oględziny tramwaju linii 12. Motorniczy, który prowadził tramwaj nie został jeszcze przesłuchany Na miejscu wypadku zawsze przeprowadza się oględziny. Czynności te obejmują też sfotografowanie i opisanie pojazdów, które brały w nim udział. Natomiast czynności, które przeprowadzono w tym tygodniu, to specjalistyczne oględziny stanu technicznego tramwaju. Brali w nich udział eksperci oraz specjalnie powołana komisja i funkcjonariusz prowadzący to śledztwo. Wstępnie wykluczono, aby stan techniczny tego tramwaju przyczynił się do zdarzenia, ale musimy poczekać na pełny raport - mówi TVN24 Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Śledczy czekają też na wyniki badań krwi motorniczego i dokumentację medyczną poszkodowanych w wypadku. Może to mieć znaczenie dla kwalifikacji zdarzenia - dodaje prok. Wawrzyniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro