Reklama
Reklama

Górczyn: zablokował punkt ZTM, bo chciał zapłacić 142 zł za mandat... groszówkami

fot. Spotted: MPK Poznań / FB
fot. Spotted: MPK Poznań / FB

Do zdarzenia doszło w czwartek.

- Rozmawiałem z Panem z Górczyna i powiedział, że płaci za mandat kwotę 142 zł, bo zapomniał, że nie ma zakupionej strefy B. Słabe jak dla mnie to troszkę, ponieważ kasjerka nic mu nie zrobiła, a tym bardziej inni petenci w kolejce za nim. Następnym razem proponuję nosić taki zestaw monet w plecaku i zapłatę kontrolerom na miejscu - napisał do Spotted MPK na Facebooku autor zdjęcia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Radio Poznań zapytało Zarząd Transportu Miejskiego, czy rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Okazało się, że tak. Jedyne czynne okienko w POK ZTM na Górczynie zostało zablokowane na 1,5 godziny. Kasjerka przyjęła oczywiście groszówki od klienta i zaczęła je cierpliwie liczyć. Cierpliwości nie straciła, w przeciwieństwie do... klienta, który po przeliczeniu 1/3 monet przez kobietę... poddał się. Postanowił zapłacić resztę pieniędzmi o większych nominałach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro