Reklama
Reklama

Rataje: podrzucali śmieci do osiedlowego kubła. Przyłapano ich dzięki mieszkańcom i monitoringowi

fot. SM

Mieszkańcy osiedla Armii Krajowej zaobserwowali, że do altany śmietnikowej pewni "panowie" regularnie przywożą poremontowe śmieci.

- Administracja osiedla poprosiła o pomoc referat Nowe Miasto w celu ustalenia sprawców wykroczenia. Od mieszkańców wiadomo było, że odpady przywożone są białym samochodem dostawczym. Podane zostały także konkretne dni i godziny, kiedy odpady były podrzucane. To bardzo cenne informacje, kiedy pomocny może okazać się monitoring miejski - zaznacza straż miejska.

- Na podstawie tych informacji i podejrzeń o popełnieniu wykroczenia z art. 10 ust.2a Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przejrzano zapis z kamer monitoringu. Na nagraniu widać jak białe auto dostawcze podjeżdża pod altanę śmieciową, parkuje, po czym wysiada z niego dwóch mężczyzn, wyładowuje materiały poremontowe i wrzuca je do pojemników w altanie - dodaje.

Na nagraniu doskonale było widać tablice rejestracyjne pojazdu. Szybko ustalono właściciela pojazdu i pokazano mu nagranie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia. Otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro