Reklama
Reklama

Bezglutenowa pizza z glutenem i zanieczyszczone makarony: kolejne produkty wycofane ze sprzedaży

fot. GIS

Ostrzeżenie przekazuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Pierwsze ostrzeżenie pizzy sprzedawanej w Lidlu. - W wyniku działań prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność substancji alergennej - glutenu, w produkcie oznaczonym jako produkt bezglutenowy. Gluten to substancja alergenna, spożycie produktu przez osoby uczulone na wyżej wymieniony alergen może wywołać reakcje alergiczne - informuje GIS.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Chodzi o Vegan Stonebaked Pizza Margherita o numerze partii 19:36 2211A0610 10.03.2022. Lidl wycofał już produkt z obrotu. Alergicy nie powinni spożywać tego produktu.

Drugie ostrzeżenie dotyczy makaronów. - Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Makarony Polskie S.A. ul. Podkarpacka 15a, 35-082 Rzeszów wycofaniu niektórych partii makaronów razowych ze względu na stwierdzenie przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu deoksyniwalenolu (DON) w jednej partii produktu oraz w surowcu użytym do produkcji nw. produktów. Deoksyniwalenol jest toksyną wytwarzaną przez grzyby rodzaju Fusarium, która ma szkodliwe działanie na zdrowie człowieka - zaznacza GIS.

Chodzi o wybrane makarony razowe i pełnoziarniste. Ich nazwy i numery partii można znaleźć TUTAJ. - Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu DON w jednej partii makaronu postanowił o wycofaniu również innych powiązanych partii. Dodatkowo producent wykonał badania na próbkach archiwalnych, które potwierdziły przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu deoksyniwalenolu (DON).

Klienci, którzy nabyli makarony z partii wymienionych w komunikacie nie powinni ich spożywać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro