Reklama
Reklama

W małej miejscowości staną kontenery mieszkalne dla dłużników

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jacek Trubłajewicz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jacek Trubłajewicz

Podobne rozwiązanie kilka lat temu stosowano w Poznaniu.

10 kontenerów socjalnych ustawiono na terenie przy ulicy Średzkiej w Poznaniu w 2011 roku. Po kilku miesiącach wprowadzili się do nich pierwsi trudni lokatorzy. W każdym znajdowała się mała łazienka i pokój, w którym wygospodarowano miejsce na zlew. Z założenia do kontenerów trafiały osoby utrudniające życie pozostałym mieszkańcom budynków, w których zajmowały lokale. Byli to samotni mężczyźni.

Kontenery socjalne od momentu podjęcia przez miasto decyzji o ich zakupie budziły kontrowersje wśród poznaniaków. Wielokrotnie zmieniano lokalizację, w której miałoby powstać osiedle z nich złożone. Problemem byli zawsze okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcieli godzić się na sąsiedztwo "trudnych lokatorów". Ostatecznie osiedle zlikwidowano w grudniu 2016 roku - wówczas wyprowadzili się z niego ostatni lokatorzy.

Teraz na kontenery dla dłużników chce się zdecydować Urząd Gminy w Miłosławiu. Jak podaje wrzesnia.info.pl, dwa kontenery miałyby stanąć w Orzechowie. Mają mieć po około 15 m2 powierzchni - jeden "pokój" z aneksem kuchennym. Toaleta miałaby znajdować się na zewnątrz - byłby to Toi Toi. Za prąd mieszkańcy płaciliby kartą przedpłaconą. Zgodnie z założeniami gminy, do kontenerów trafiałyby osoby z wyrokiem eksmisji, które nie płaciły gminie za mieszkania socjalne i komunalne. Obecnie lokatorzy trafiają do starej szkoły w Miłosławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro