Reklama
Reklama

W Poznaniu odbędzie się koncert dedykowany zaszczepionym. Wstęp z certyfikatem lub oświadczeniem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos / pixabay.com

Muzycy zagrają 4 września nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Nasze miasto jest obecnie jednym z największą liczbą osób zaszczepionych w Polsce. - Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję - dodaje.

4 września nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się koncert #NaFalach w dwóch odsłonach. W pierwszej wystąpi Paulina Przybysz, w drugiej - projekt Albo Inaczej. Znani artyści interpretują w nim hip-hopowe utwory. W Poznaniu w ramach projektu wystąpią Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła.

Inicjatorem koncertu jest miasto wraz z Młodzieżową Radą Miasta. - Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. - Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na COVID-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: "zaszczep się i bądź bliżej muzyki", zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej decyzji.

W koncercie udział będą mogły wziąć jedynie osoby zaszczepione. Będą musiały pokazać certyfikat szczepienia. Muzyki posłuchają też osoby niezaszczepione, które mają medyczne przeciwwskazania do szczepień. - Będą mogły posłuchać koncertu w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni - wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia - wyjaśniają organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro