Reklama
Reklama

Przy ulicy Zamenhofa powstaną nowe mieszkania? Deweloper kupił duży teren

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o teren należący dotychczas do H. Cegielski Poznań.

Jak poinformował projektinwestor.pl, nabywcą terenu jest deweloper Robyg. W drodze licytacji kupił teren po dawnym Zakładzie Przemysłowym - Fabryce W5 przy ulicy Zamenhofa 138. To budynki położone w sąsiedztwie Lidla o powierzchni 3,4 hektara.

Z ustaleń branżowego portalu wynika, że obiekty stojące na terenie zostaną wyburzone. Co prawda nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, ale zgodnie ze studium mogą tu powstać budynki mieszkalne i usługowe.

Nie wiadomo ile dokładnie deweloper zapłacił za grunt. Cena wywoławcza wynosiła 30 mln złotych netto.

Robyg to deweloper, który ma już teren pod inwestycje w Poznaniu i to w bardzo dobrej lokalizacji - na Ostrowie Tumskim. W ubiegłym roku firma poinformowała, że chce tu stworzyć nie tylko osiedle, ale centrum rekreacyjne dla mieszkańców, które także przyciągnie turystów. Mają więc tu być budynki usługowe, rozrywkowe, hotelowe czy gastronomiczne. Inwestor zapowiedział, że wyda 20 milionów złotych na budowę dwóch mostów (nad Cybiną i Kanałem Ulgi), przebudowę ulicy Św. Wincentego, a także budowę kładki nad Wartą, która połączy okolice ulicy Św. Wincentego (na Ostrowie Tumskim) z ulicą Szelągowską w sąsiedztwie Cytadeli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro