Reklama

Armagedon na trasie S11 Poznań - Kórnik, korek już na A2. Zamknięto zjazdy z dwóch węzłów

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Kierowcy są wściekli.

Trwa remont na trasie S11 pomiędzy Poznaniem i Kórnikiem. Niestety, kierowcy nie mają obecnie powodów do zadowolenia. W tej chwili korek zaczyna się już mniej więcej pośrodku odcinka Poznań Luboń - Poznań Krzesiny na A2. Sama trasa S11 stoi od węzła Poznań Krzesiny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Powodem sytuacji trudniejszej niż ta w ostatnich remontowych dniach jest... zamknięcie zjazdów z dwóch węzłów. Jak dowiadujemy się w Punkcie Informacji Drogowego GDDKiA w Poznaniu, kierowcy jadący od strony Poznania nie mogą obecnie zjechać z trasy w Gądkach i Borówcu. Oznacza to, że muszą dojechać aż do węzła Kórnik Południe, tam muszą zawrócić i dopiero z jezdni prowadzącej do Poznania mogą zjechać w stronę Borówca i Gądek.

Część kierowców wie już o utrudnieniach na trasie i postanawia zjechać z trasy na węźle Koninko. W okolicy zjazdu tworzą się ogromne korki. - Taka sytuacja ma potrwać jakieś 2 - 3 tygodnie - mówi pracownik Punktu Informacji Drogowej. W przyszłości kierowcy będą musieli się liczyć z podobnymi utrudnieniami na jezdni prowadzącej w stronę Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro