Reklama
Reklama

Zwierzęta z całego świata zaprezentują się w centrum Poznania

fot. MTP

Przed nami Animal Fest Poznań.

Na międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można zobaczyć najróżniejsze gatunki zwierząt, pochodzące z całego świata - począwszy od dużych egzotycznych zwierząt, jak wielbłądy, lamy, alpaki czy guanako poprzez gospodarskie, czyli np. bydło szkockie, kozy, owce i konie po mniejsze zwierzaki, takie jak surykatki, skunksy, jeżozwierze czy też najróżniejsze gatunki gadów, płazów i gryzoni. Większość z nich to podopieczni fundacji i ogrodów zoologicznych.

Animal Fest Summer to wydarzenie dla każdego! - przekonuje Karolina Sitarz, dyrektorka targów. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy strefę karmienia zwierząt. Przy wejściu do strefy dzieci będą mogły nabyć specjalistyczną karmę i samodzielnie nakarmić kozy, owce, krowy czy też alpakę. To świetna okazja, by dzieci mieszkające w mieście dowiedziały się więcej o tym, jak troszczyć się o różne zwierzaki, czy po prostu odreagowały przed zbliżającym się rokiem szkolnym. Jeśli to dzieciom nie wystarczy z pewnością skuszą się na przejażdżki na kucyku czy też zwiedzanie bogatej ekspozycji - dodaje.

Animal Fest Summer odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia, na MTP (pawilony 3 i 3A, wejście Holem Wschodnim od strony ul. Głogowskiej, wjazd bramą nr 7 od ul. Bukowskiej). Godziny otwarcia: sobota - 10:00:17:00, niedziela - 10:00-16:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro