Reklama

Koniec strajku w firmie Paroc w Trzemesznie. "Mamy to, o co walczyliśmy od roku"

fot. Konfederacja Pracy Trzemeszno FB
fot. Konfederacja Pracy Trzemeszno FB

Porozumienie zostało podpisane dzisiejszej nocy.

Produkcja w fabryce Paroc stanęła w ubiegłą środę wieczorem. Załoga w całości odmówiła pracy, bo jak tłumaczono nie zostały spełnione postulaty pracowników. Negocjacje trwały do nocy z wtorku na środę.

O zakończeniu strajku poinformował pełnomocnik Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy, prawnik związkowy Grzegorz Ilnicki. Mamy to, o co walczyliśmy od roku - przekazał. Ograniczenie umów śmieciowych, 58 umów na czas nieokreślony dla pracowników jeszcze w sierpniu 2021 r. i gwarancje systemowych rozwiązań od 2022 roku. Mamy drugą w tym roku waloryzację płac, która obejmie 600 osób z 800 pracowników, a także pakiet waloryzacyjny na lata 2022-2023. Łączna wartość wynegocjowanej waloryzacji to nie mniej niż 850 zł. Jest wreszcie to, na czym pracownikom zależało najbardziej - radykalny wzrost dodatku stażowego. Jego najwyższy wymiar wyniesie 18 proc. płacy minimalnej, co miesiąc. Dodatek będzie się także automatycznie waloryzować, co roku - dodał.

Przypomnijmy, że zakład w Trzemesznie zatrudnia około 800 osób - jest jednym z największych pracodawców w regionie. Grupa Paroc to międzynarodowy producent izolacji z kamiennej wełny mineralnej.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro