Reklama
Reklama

Chcą więcej zmian na niebezpiecznej ulicy Hetmańskiej "Działania policji są bezskuteczne"

fot. ZDM
fot. ZDM

Rada Osiedla Święty Łazarz domaga się "wzmożonych działań i systematycznych kontroli".

Dziś kolejny raz doszło do wypadku drogowego na łazarskim odcinku ul. Hetmańskiej - informują nas przedstawiciele Rady Osiedla Święty Łazarz. Na szczęście zdarzenie okazało się być kolizją bez osób poszkodowanych, co nie zmienia faktu, że miejsce to od lat nazywane jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w Poznaniu.

Przypomnijmy, że od 19 lipca na kolejnym odcinku ul. Hetmańskiej zmieniona została dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/h. Ponadto jak dziś informowali policjanci funkcjonariusze drogówki są na ulicy Hetmańskiej codziennie. Od początku lipca ujawnili tam ponad 200 wykroczeń. Większość z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości - informowali dziś funkcjonariusze wskazując jedno z miejscu planowanych kontroli drogowych.

Zdaniem Rady Osiedla Święty Łazarz wprowadzone zmiany nie zwiększyły bezpieczeństwa w tym rejonie. Działania policji są bezskuteczne - mimo wprowadzonych już ograniczeń i wyznaczenia miejsc do kontroli prędkości. Poruszanie się ul. Hetmańską nadal może stanowić zagrożenie życia! Kpiną jest fakt, że na tak niebezpiecznej ulicy, gdzie tylko w tym roku doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym, Inspekcja Transportu Drogowego odmawia postawienia fotoradaru - komentują radni.

Jako Rada Osiedla Św. Łazarz oczekujemy wzmożonych działań i systematycznych kontroli, aby poprawa bezpieczeństwa nie była tylko fikcją - dodają.

Jak informuje ZDM działania nad poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu cały czas trwają. Przeprogramowana została również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej w tryb całodobowy - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Jak dodała w lipcu - trwają też konsultacje z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego w sprawie możliwości zainstalowania fotoradaru w ciągu ul. Hetmańskiej. Na razie nie mamy informacji, kiedy zmiany zostaną wprowadzone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro