Reklama
Reklama

Problem z butelkowaną wodą w szpitalu przy Szwajcarskiej? "Musiałem pojechać na najbliższą stację benzynową"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Nasz Czytelnik skarży się, że w lecznicy nie można kupić wody w butelce.

- W sobotę "spędziłem" kilka godzin na SOR-ze na Szwajcarskiej. Osoba, którą tam przywiozłem, nie miała nic do picia. Poszedłem kupić wodę w automacie, jaki zawsze stał obok rejestracji. Panie poinformowały mnie, że "już dawno zabrany". Mogę kupić wodę w automacie przy wejściu głównym do szpitala. Obszedłem szpital, aby od ochroniarza dowiedzieć się, że "już dawno wywieźli wszystkie automaty" i mogę kupić coś do picia w kiosku. Okazało się jednak, że kiosk także jest już zamknięty (było po godzinie 14-tej). Wróciłem do chorego bez napoju. Musiałem pojechać na najbliższą stację benzynową - pisze nasz Czytelnik.

- Zastanawiam się mocno zbulwersowany, co mają zrobić - przy tak wysokich temperaturach i bardzo złym stanie zdrowia - pacjenci SOR-u czy szpitala?! Co mają zrobić ci pacjenci, którzy przyjechali sami, bez osoby towarzyszącej?! Może wytrzymają z bólu, ale "skonają" z pragnienia - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem szpitala miejskiego im. Strusia. - Wodę w butelce można kupić w naszym szpitalu w kilku punktach. W barze, który działa od 7.30 do 13.00, w kiosku czynnym do godziny 17.00 oraz w automacie, który znajduje się na parterze, obok kiosku. Napoje są w nim dostępne 24h na dobę w 0,5-litrowych butelkach - mówi Stanisław Rusek. - Automat jest dostępny od 1 lipca, a więc od dnia, w którym szpital przestał leczyć pacjentów zakażonych koronawirusem. Dodatkowo ogłoszono przetarg na wodę, która będzie dostępna dla pacjentów na SOR-ze. Staną tam baniaki z wodą i kubeczki - dodaje.

Przypomnijmy, że szpital przy ulicy Szwajcarskiej przez ponad rok był szpitalem covidowym - nie przyjmował "standardowych" pacjentów, a jedynie tych zakażonych koronawirusem. - W tym czasie rzeczywiście kilka umów związanych z automatami rozwiązano, ale obecnie wodę na terenie szpitala kupić można - kończy Rusek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro