Reklama
Reklama

Trwają wakacyjne remonty w poznańskich szkołach. W których placówkach uczniowie mogą spodziewać się zmian?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Oprócz wakacyjnych remontów, w szybkim tempie realizowane są także oświatowe inwestycje.

Choć uczniowie dopiero za miesiąc wrócą do szkolnych ławek, poznańskie szkoły przez całe lato tętnią życiem. Dbałość o poznańską oświatę to jeden z naszych priorytetów. Szkoły i przedszkola są na bieżąco remontowane. Intensywne prace odbywają się zwłaszcza w czasie wakacji. Nie można zapominać także o większych inwestycjach - rozbudowie i modernizacji szkolnych budynków, budowie bazy sportowej. Dzięki temu poprawia się komfort nauki uczniów oraz pracy dla nauczycieli - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Cieszę się, że toczące się obecnie roboty postępują w szybkim tempie. Dzięki temu dzieci i młodzież już niedługo będą mogli korzystać z nowych lub odnowionych przestrzeni - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Remont trwa m.in. w Szkole Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej na Podolanach. W dobudowanej części budynku trwają już prace wykończeniowe. Koniec budowy nowej części szkoły planowany jest na grudzień tego roku, a w pierwszym kwartale 2022 r. przewidziana jest procedura odbiorowa. Natomiast zakończenie całego zadania, obejmującego także budowę budynku z aulą i biblioteką, planowane jest na maj 2022 r. - informują miejscy urzędnicy.

Postępują też prace w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach, gdzie powstaje tam nowy segment, który połączy budynki placówki oraz pomieści dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów. Zakończenie robót budowlanych przewidziano w kwietniu 2022 roku.

W czerwcu Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą prac w Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Baranowskiej na Minikowie, gdzie powstanie nowa sala gimnastyczna oraz łącznik pomiędzy salą a starszą częścią szkoły. Zgodnie z umową roboty budowlane mają zakończyć się w maju 2022 roku.

Intensywne prace toczą się również w III Liceum Ogólnokształcącym, które ma swoją siedzibę przy ul. Strzeleckiej. Zabytkowe szkolne budynki wymagały kompleksowej modernizacji. Zgodnie z umową zakończą się do 31 sierpnia, a do 5 października odbędą się wszystkie odbiory.

Duże inwestycje to nie wszystko. W poznańskich szkołach i przedszkolach cały czas trwają wakacyjne remonty i prace konserwacyjne. W planach są m.in. remonty łazienek, posadzek w salach lekcyjnych i na korytarzach, instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania; modernizacja dziedzińców, boisk i placów zabaw; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; naprawy dachów, instalacji elektrycznych i oświetlenia czy modernizacje kotłowni. Do tego należy dodać modernizację bazy sportowej oraz placów gier i zabaw - informują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro