Reklama
Reklama

Wypadek na Starołęce: jest nagranie

Do poważnego wypadku doszło w czwartek w południe na rondzie Starołęka. Dziś w sieci opublikowane zostało nagranie z tego zdarzenia.

W wypadku poszkodowanych zostało 31 osób, w tym dwie ciężko. Wśród poważnie rannych jest motorniczy, który prowadził "dwunastkę". Łącznie 29 osób trafiło do szpitali.Szczegółowe przyczyny wypadku będą badane również przez specjalnie do tego powołaną komisję - zapewniał zaraz po zdarzeniu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas priorytetem, będziemy chcieli dokładnie wyjaśnić przebieg tego zdarzenia. Dziękuję strażakom i służbom medycznym za błyskawiczną reakcję i pomoc poszkodowanym - dodał.

Jak już informowaliśmy Prokuratura Rejonowa Poznań - Nowe Miasto wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sprawa badana jest pod kątem katastrofy w ruchu lądowym. Prokuratura zabezpieczyła m.in. zapisy rejestratorów z tramwajów uczestniczących w wypadku. Dodatkowo zabezpieczono monitoringi z pojazdów. W planach są szczegółowe oględziny tramwajów. Już teraz natomiast trwają przesłuchania świadków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
2.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
3.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro