Reklama
Reklama

Są kolejne dziś ostrzeżenia IMGW

fot. Czytelnik

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy obszaru zlewni dopływów Warty i Noteci (wielkopolskie) i obowiązuje od godz. 22:00 w sobotę do godz. 09:00 w niedzielę. W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, lokalnie o charakterze burzowym, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia - czytamy w komunikacie IMGW.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70%.

Kolejne ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21:00 w sobotę do godz. 09:00 w niedzielę i dotyczy obszaru zlewni Baryczy (wielkopolskie). W związku z prognozowanymi opadami deszczu o umiarkowanym lub silnym natężeniu, w zlewni Baryczy w woj. wielkopolskim prognozuje się wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej. W zlewniach małych oraz miejskich wzrosty mogą być gwałtowne. W Odolanowie na Baryczy możliwe osiągnięcie stanu ostrzegawczego - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%.

O ostrzeżeniu dotyczącym burz i intensywnych opadów deszczu pisaliśmy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro