Reklama
Reklama

Trwają Dni Pary. Na trasie Maltanki kurusje Borsig Bn2t

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Parowóz będzie wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początkowej Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec.

Kolejka Parkowa Maltanka funkcjonuje codziennie - w dni robocze kursy odbywają się co godzinę, a w weekendy - co pół godziny (pomiędzy godz. 10.00 a 19.00). W weekend, oprócz lokomotywy spalinowej, na szlak wyjedzie również Borsig Bn2t, będący najstarszym sprawnym parowozem w Polsce, a jednocześnie ozdobą taboru Maltanki. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początkowej Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.
Podróż Maltanką to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo, jadąc kolejką do Nowego Zoo (stacja Zwierzyniec), czy Term Maltańskich (stacja Ptyś) nie stoicie w korkach! - dodaje.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Bilety na kolejkę Maltankę można kupować na stacjach: początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę. Bilet ulgowy (dzieci do lat 16) kosztuje 5 zł, normalny 7,5 zł.

Choć historia kolejki parkowej sięga 1956 roku, dopiero w 1972 została przeniesiona nad Jezioro Maltańskie, gdzie kursuje do teraz. Kolejka Maltanka to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro