Reklama
Reklama

Poznańskie Allegro podało dane finansowe za ostatni kwartał. Rekordów ciąg dalszy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Allegro
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Allegro

Pandemia "pomogła" największej platformie zakupowej w Polsce.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wywodząca się z Poznania firma Allegro w ciągu roku zwiększyła przychody swojej grupy o prawie 30 procent osiągając 1,3 miliarda złotych. Zysk netto za drugi kwartał 2021 roku wzrósł natomiast ze 185 do prawie 296 mln złotych. W górę poszły wpływy z reklam - o blisko 40 procent do 113 mln złotych, a także z własnego sklepu - o prawie 30 procent do prawie 65 mln złotych.

Wciąż rośnie też liczba użytkowników platformy. W ciągu roku przybyło blisko milion nowych kupujących, co daje w sumie 13,2 mln aktywnych kupujących.

Co ciekawe, w drugim kwartale 2021 roku dobre wyniki rok do roku osiągnięto mimo ubiegłorocznego nagłego wzrostu, który pojawił się na początku pandemii koronawirusa. Wówczas, przez zamknięte sklepy stacjonarne, ludzie przenieśli swoją aktywność zakupową do internetu powodując boom w branży e-commerce. Teraz, gdy sklepy stacjonarne są już otwarte, Allegro wciąż osiąga bardzo dobre wyniki, co oznacza, że wielu Polaków nie wróciło do tradycyjnych zakupów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro