Reklama
Reklama

Sprawa Ewy Tylman: mowy końcowe w powtórnym procesie Adama Z. Będzie wyrok?

fot. WTK / archiwum

W czwartek możemy usłyszeć wyrok w głośnym procesie.

Ostatnia rozprawa w powtórnym procesie Adama Z. odbyła się w maju. Pojawiły się wówczas informacje o nowych dowodach w sprawie. Do sądu dotarła przesyłka z anonimowym listem oraz dwoma telefonami komórkowymi. Wcześniej paczka trafiła do policjantów z Łodzi, którzy mieli ją otrzymać od detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Mają to być telefony rzekomo należące do krakowskiego radnego, na których znajdować się mają informacje dotyczące okoliczności śmierci Ewy Tylman.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na dziś zaplanowano mowy końcowe w procesie. Być może sąd wyda wyrok.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku zakończył się trwający ponad 2 lata proces Adama Z., który prawdopodobnie jako ostatni widział Ewę Tylman żywą. Choć mężczyźnie zarzucano zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ostatecznie sąd uznał, że brakuje dowodów, które wskazywałyby na jego winę. Sprawa jednak na tym się nie skończyła. Od wyroku odwołała się prokuratura i pełnomocnicy rodziny ofiary. Prokuratura domagała się dla Adama Z. 15 lat więzienia, a rodzina kobiety dożywocia. Równocześnie domagano się ponownego procesu. Sąd Apelacyjny już w styczniu uchylił wyrok uniewinniający mężczyznę i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdaniem sądu Adam Z. powinien odpowiadać za nieudzielenie pomocy tonącej Ewie Tylman. Sędzia wskazywał, że w momencie, gdy kobieta wpadła do wody, Z. miał to widzieć i uciec.

Najpierw ponowny proces miał ruszyć 3 listopada 2020 roku. Termin jednak zmieniono na 10 grudnia. I w grudniu proces nie rozpoczął się. Przez nieobecność sędziego. Pierwsza rozprawa odbyła się dopiero 18 marca 2021 roku. Adam Z. ponownie zapewnił, że jest niewinny.

  • Aktualizacja
    czwartek, 5.08.2021 r., godz. 11.24
    Aktualizacja
    czwartek, 5.08.2021 r., godz. 11.24
    Wyrok dziś nie zapadnie. Podjęto decyzję o szczegółowym sprawdzeniu kwestii wiadomości na telefonach, które trafiły do prokuratury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro