Reklama
Reklama

Kontrolują ogródki gastronomiczne w mieście. Są konsekwencje dla łamiących przepisy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Sezon na ogródki trwa, a wraz z nim trwają kontrole.

Osiedlowi radni ze Starego Miasta przestrzegają przedsiębiorców i restauratorów, że jeśli nie będą przestrzegać przyjętych zasad, mogą ponieść konsekwencje. Przekonało się o tym kilka lokali, czego dowodem jest wykaz przedstawiony przez Zarząd Dróg Miejskich.

To właśnie ZDM sprawdza, czy ogródki gastronomiczne przy lokalach działają zgodnie z zasadami. Drogowcy kontrole prowadzą w dzień, ale wieczorem korzystają m.in. z monitoringu wizyjnego, dzięki któremu wiedzą, w których ogródkach nie są przestrzegane godziny funkcjonowania.

Ze zgodami na prowadzenie ogródków musiały się pożegnać w ostatnich tygodniach lokale Miejscówka i Hashtag przy ulicy Święty Marcin. Działały po 22.00, dodatkowo jeden z nich był zbyt duży, a w kolejnym puszczano zbyt głośną muzykę. Ogródki musiały tu zostać zamknięte 30 czerwca. Ostrzeżenia otrzymały lokale Stodoła z Półwiejskiej, Ministerstwo Browaru z Ratajczaka oraz Shisha Beirut z Żydowskiej. Ogródki tych lokali działają po 22.00, a dodatkowo generują zbyt duży hałas. Dlatego w przyszłym sezonie otrzymają warunkową zgodę na prowadzenie ogródków na 2 miesiące. W podobnej sytuacji są lokale Zahir Kebab oraz Roma z Półwiejskiej. Właścicieli także pouczono, że ogródki mają działać do 22.00. Oni również dostaną zgodę na ogródki w przyszłym sezonie warunkowo na 2 miesiące.

ZDM w czerwcu interweniował wobec głośników zamontowanych na parasolach lokalu Hola Hola Drink Bar na ulicy Wrocławskiej. Zostały zdemontowane. Na Starym Rynku stwierdzono natomiast emitowanie głośnej muzyki przed lokalem Rodizio de Brazil na Starym Rynku. Sprawę przekazano do Estrady Poznańskiej, która ma kompetencje, by reagować w tym temacie.

W maju głośno było o jednym z lokali, który na Facebooku pożalił się, że miasto nie wydało mu zgody na ogródek gastronomiczny. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro