Reklama
Reklama

Wielkopolska Izba Lekarska apeluje o zwiększenie bezpieczeństwa w punktach szczepień

Próba podpalenia punktu szczepieńw Zamościu | fot. Lubelska policja

W środę opublikowano apel Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej do Wojewody Wielkopolskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

To odpowiedź na ostatnie zdarzenia m.in. z Zamościa, gdzie doszło do podpalenia mobilnego punktu szczepień, a także z Poznania - w niedzielę niespokojnie było pod szpitalem na Polnej.

Pełna treść apelu poniżej:

"Wobec powtarzających się w ostatnich dniach w Polsce agresywnych ataków przeciwników szczepień na pracowników ochrony zdrowia pracujących przy promocji, kwalifikacji i przeprowadzaniu szczepień przeciw COVID-19 apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się oraz o bezwzględne ukaranie osób, które zakłóciły przebieg pikniku laktacyjnego przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu.

Przyzwalanie na podobne incydenty jak w Grodzisku Mazowieckim, Gdyni, Zamościu i w Poznaniu umacnia pozamerytoryczne działania środowisk antyszczepionkowych, daje im poczucie bezkarności, co prowadzi do kolejnych skandalicznych zdarzeń z agresją czynną, niszczeniem mienia, podpaleniami, obraźliwym traktowaniem osób, które z poczuciem misji chronią zdrowie i życie ludzkie.

Nie można dopuścić do sytuacji, w której pracownicy ochrony zdrowia wykonujący szczepienia, a także osoby, które zdecydowały się zaszczepić odczuwały lęk przed udaniem się do punktu szczepień w obawie przed napaścią ze strony agresorów."

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro