Reklama
Reklama

Pod Poznaniem powstaje 18-dołkowe pole golfowe

fot. Black Water Links
fot. Black Water Links

Konkretnie w gminie Tarnowo Podgórne.

Black Water Links, bo tak nazywa się nowe pole golfowe, zacznie w pełni funkcjonować w przyszłym roku. Będzie to pierwszy pełnowymiarowy obiekt tego typu w Wielkopolsce i 70 w kraju. Jak zaznaczają inwestorzy, będzie to równocześnie jedno z najbardziej ekologicznych pól golfowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Mieszkańcy okolicy obawiają się, że woda potrzebna do podlewania trawy sprawi, że w ich kranach będzie sucho. - Faktem jest, że pola golfowe zużywają ogromne ilości wody - od 800 do nawet 1500 metrów sześciennych dziennie w sezonie późnowiosennym, letnim i wczesnojesiennym. Nasze pole będzie jednak pod tym względem samowystarczalne - zapewnia Waldemar Rumiński z Black Water Links. Trawa na podpoznańskim polu ma być podlewana "szarą wodą" pochodzącą z pobliskiej oczyszczalni ścieków. - "Szara woda" nie nadaje się do picia ani do kąpieli, ale z powodzeniem można wykorzystywać ją do nawadniania. To oznacza, że mieszkańcy gminy mogą być spokojni - nie czerpiemy wody z tego samego ujęcia - dodaje.

Infrastruktura pola golfowego będzie zasilana prądem z własnej farmy fotowoltaicznej. Obiekt powstaje na terenie dotychczasowych pól uprawnych, na których rosła kukurydza. Inwestorzy zapewniają, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko w okolicy. Pole będzie mieć kilkadziesiąt hektarów powierzchni i znajdzie się na nim 18 dołków, a także strefa treningowa, dom klubowy czy strefa spa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro