Reklama
Reklama

Paraliż na dworcu Poznań Główny: nie działa komputer sterujący ruchem

fot. Czytelnik

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

"Poznań Główny znów stoi. Na całym dworcu, wszystkie pociągi stoją. Upał, Skwar. Pomijam fakt, że brak miejsc siedzących w pociągach dalekobieżnych, a składy mają po 4-5 wagonów. Ile jeszcze razy w tym roku będzie paraliż Dworca Głównego w Poznaniu?'"- pisze nasz Czytelnik. "Na PKP awaria sterowania ruchem, ruch pociągów wstrzymany, nie podano czasu usunięcia awarii" - dodaje kolejna osoba. Nasi Czytelnicy podkreślają, że na poznański dworzec nie wjeżdżają żadne pociągi i żadne nie mogą też z niego wyjechać.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Okazuje się, że na dworcu Poznań Główny doszło do kolejnej awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów. Ruch wstrzymano. Na miejscu są już nasze służby techniczne. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi przewoźnikami i robimy wszystko, aby również pasażerowie byli powiadomieni o całej sytuacji - mówi nam Radosław Śledziński, rzecznik PKP PLK i zapewnia, że służby robią wszystko, by awarię jak najszybciej usunąć.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie usterki. Pociągi już notują ogromne opóźnienia.

 • Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 18.00
  Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 18.00
  Jak poinformował Radosław Śledziński z PKP PLK służby techniczne nadal pracują nad przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów na stacji Poznań Główny. Ponadto powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników by koordynować przejazd pociągów. Podróżni są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji na stacjach i przystankach oraz w pociągach.
 • Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 19.15
  Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 19.15
  Przed godziną 19 awaria została usunięta. Wznowiono ruch pociągów.
 • Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 19.29
  Aktualizacja
  piątek, 30.07.2021 r., godz. 19.29
  jak przekazał Radosław Śledziński z PLP PLK przywracane są rozkładowe przejazdy. Sytuacja na poznańskim węźle kolejowym powoli się stabilizuje. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników koordynuje przejazdy pociągów. Serwis techniczny sprawdza system sterowania ruchem kolejowym. Podróżni na stacjach i przystankach oraz w pociągach są informowani o zmianach w kursowaniu pociągów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro