Reklama
Reklama

Znamy datę 13. PKO Poznań Półmaratonu. Udział tylko dla zaszczepionych!

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Poznaliśmy datę 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Pierwotnie impreza miała odbyć się wiosną 2020 roku, wtedy na przeszkodzie stanęła jednak pandemia. Ostatecznie organizatorzy postanowili nieco zamieszać w kalendarzu i półmaratończycy wybiegną na trasę jesienią.

- Jesień wszystkim biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. - To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności - dodał.

- Start i meta wracają na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania certyfikatu uniemożliwi wydanie odbioru pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie - informują organizatorzy.

- Dodatkowo proponujemy udział w biegu wirtualnym w dniach 11-17 października, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie, korzystając z przygotowanej przez nas aplikacji. Druga formuła dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. W obu przypadkach zawodnicy otrzymują pakiety startowe, a ich wyniki trafiają na oficjalną listę 13. PKO Poznań Półmaratonu - dodają.

Jak wyglądają opłaty startowe? W przypadku zgłoszenia do 20 września 2021 r. to koszt 95 zł. Do 14 października opłata wyniesie 120 zł, a 14 i 15 października 150 zł. W przypadku formy wirtualnej opłata startowa to 65 lub 77 zł, zależnie od sposobu odbioru pakietu.

Dokładna trasa imprezy nie jest jeszcze znana. W związku z przesunięciem półmaratonu w 2021 roku na ulicach Poznania nie odbędzie się maraton, tradycyjnie organizowany jesienią. Na 21. PKO Poznań maraton poczekamy co najmniej do 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro