Reklama

Wiózł samochodem marihuanę. W ujęciu pomogło obywatelskie zatrzymanie

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zatrzymali 28-latka.

W niedzielę po godzinie 12 funkcjonariusze z Czarnkowa otrzymali informację o obywatelskim ujęciu, do którego doszło na trasie Kocień Wielki - Wieleń. - Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Wieleń zwrócił uwagę na poruszający się przed nim pojazd marki fiat. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków, nie trzymał prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni i zjeżdżał na pobocze. Świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki od pojazdu, na miejsce niezwłocznie wezwał funkcjonariuszy. Na widok mundurowych podejrzany podjął próbę ucieczki pieszo, zabierając ze sobą torbę termiczną, jednak po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów - relacjonowała asp. Karolina Górzna-Kustra.

Fiatem kierował mieszkaniec gminy Kościan. Był trzeźwy, ale przyznał, że kilka godzin wcześniej palił marihuanę, więc pobrano od niego krew do badań. W trakcie przeszukania torby termicznej należącej do 28-latka oraz jego pojazdu mundurowi znaleźli łącznie około 170 gramów marihuany, dwie wagi elektryczne oraz pastylki z zawartością środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Następnego dnia 28-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem, będąc pod działaniem marihuany, odpowie on również i za to przestępstwo. Prokurator na wniosek czarnkowskich mundurowych zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju - podsumowała asp. Górzna-Kustra.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro