Reklama

Zakończono remont miejskiej kamienicy przy ul. Jeżyckiej

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Miejska kamienica przy ul. Jeżyckiej zyskała nowe oblicze.

Inwestycja ruszyła na początku maja 2020 roku. - Kompleksowy remont kamienicy objął częściową wymianę i wzmocnienie konstrukcji drewnianej budynku. Wymieniono i ocieplono pokrycie dachowe. W kamienicy wymieniono wszystkie okna na drewniane z odwzorowaniem ich historycznego wyglądu. Wymianą objęto również wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. ZKZL zadbał również o wykończenie samych mieszkań. Wszystkie ściany i sufity zostały odmalowane, na podłodze w pokojach zamontowano panele a w łazienkach płytki. We wszystkich mieszkaniach zamontowano ubikację, umywalkę, kabinę natryskową. Na najemców czekają również zlewozmywaki i kuchenki elektryczne - wyliczał Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Modernizacji poddano również klatki schodowe, piwnice i sąsiadujący z nieruchomością teren, który zyskał m.in. nową kostkę brukową. Zlikwidowano 12 pieców kaflowych, zamiast nich mieszkańcy mogą teraz korzystać z miejskiego węzła cieplnego. Dokonano też wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej.

- Budynek powstał pod koniec XIX wieku. - Trzykondygnacyjna kamienica z poddaszem została wybudowana w konstrukcji fachwerkowej tzw. muru pruskiego. Jest to rodzaj konstrukcji szkieletowej z drewna wypełnioną w tym przypadku murem z cegły. Daje to osobliwą architekturę i oryginalny wygląd budynku. Ten wyjątkowo piękny zabytkowy budynek był modernizowany zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 miliona złotych - przekazał Łukasz Kubiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro