Reklama
Reklama

Rusza nabór wniosków o stypendia szkolne. Jest kryterium dochodowe

fot. klimkin z Pixabay
fot. klimkin z Pixabay

1 sierpnia ruszy nabór wniosków o stypendia na rok szkolny 2021/22.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, o pomoc finansową na wydatki związane z nauką można się ubiegać w przypadku uczniów mieszkających w stolicy Wielkopolski. Obowiązuje kryterium materialne: dochód jego rodziny nie jest większy niż 528 zł netto na osobę.

- Dokumenty będzie można składać w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub Małachowskiego 10. Istnieje również możliwość złożenia wniosku za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wnioski będą przyjmowane do 15 września, a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych do 15 października. Dokumenty może złożyć rodzic ucznia lub sam uczeń, jeśli ukończył 18 lat - zapowiadają urzędnicy.

Stypendium może być wypłacane comiesięcznie lub jednorazowo. Trzeba przy tym przedstawić dokumenty potwierdzające poniesione wydatki na cele edukacyjne. Wysokość wsparcia zależy m.in. od dochodu na członka rodziny. - Świadczenie może być udzielone np. w formie całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym czy też świadczenia pieniężnego - zastrzega UMP.

Wszystkie szczegóły dotyczące stypendium można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro