Reklama
Reklama

Jednodawkowym preparatem bez rejestracji będzie można zaszczepić się nad jeziorem

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. POSiR

Chodzi o Jezioro Strzeszyńskie, ale to nie jedyna okazja, by zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson w najbliższych dniach w Poznaniu.

W czwartek, 29 lipca, w POSUM, w godzinach 9:00 -19:00 medycy będą szczepić preparatem formy Johnson & Johnson. Można wcześniej zarejestrować się na szczepienie - wówczas jest opcja wyboru najbardziej pasującej godziny (a także innego dnia). Pracownicy POSUM będą jednak szczepić również tych, którzy zgłoszą się bez wcześniejszej rejestracji - informują miejscy urzędnicy.

Chcemy jak najbardziej ułatwić mieszkańcom i mieszkankom Poznania i okolic dostęp do szczepień - wyjaśnia Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM. Preparat firmy Johnson&Johnson cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest szczepionką jednodawkową.To oznacza, że już dwa tygodnie po jej przyjęciu można mieć ważny tzw. paszport covidowy. Nie trzeba czekać na drugą dawkę, żeby bezpiecznie wyjechać na wakacje - dodaje.

Przez cały czas w POSUM można również rejestrować się na szczepienie innymi preparatami - dostępne są szczepionki firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. Na szczepienie można zapisać się osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436, telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień - nr 989, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie, poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00

Zaszczepić się preparatem firmy Johnson&Johnson będzie można również w najbliższą sobotę w godzinach od 11:00 do 18:00 nad Jeziorem Strzeszyńskim - przy restauracji Oaza.

Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać - wystarczy w tym czasie przyjechać na Strzeszynek. Z tej okazji mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy Poznania, ale również powiatu poznańskiego. Szczepienia będą wykonywane przez pracowników szpitala im. F. Raszei - dodają miejscy urzędnicy.

Przy okazji przypominamy, że bez rejestracji jednodawkowym preparatem można się też zaszczepić w każdy piątek w godzinach od 10:00 do 18:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro