Reklama

Oficjalnie: MPK Poznań ma nowego prezesa

fot. MPK
fot. MPK

Zarząd spółki MPK Poznań ma nowego prezesa.

Zwolnione przez Wojciecha Tulibackiego stanowisko objął Krzysztof Dostatni. - Rada Nadzorcza powołała nowy Zarząd spółki jednomyślnie, na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2021 roku, o czym informowaliśmy. Już wówczas podano, że uchwały wejdą w życie w lipcu 2021 roku, w następnym dniu po zakończeniu posiedzenia zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników. Tak się właśnie stało - poinformowała Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Z pracownikami oficjalnie pożegnał się Wojciech Tulibacki. W MPK pracował on przez 44 lata, od 23 lat nim zarządzał. W ostatnim dniu na stanowisku wręczył prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi "Złotą Wajchę". - To moje ostatnie służbowe zadanie na stanowisku prezesa MPK Poznań. W ubiegłym roku Kapituła przyznała prezydentowi to wyróżnienie za pomoc i prezentowanie osiągnięć spółki. Z uwagi na pandemię nie było możliwości wręczyć tej statuetki wcześniej. Pozostawiam MPK Poznań w dobrych rękach. Jestem przekonany, że ambitny i profesjonalny zespół, z którym miałem zaszczyt pracować, poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przyniosą kolejne lata - powiedział były już prezes.

Krzysztof Dostatni trafił do w MPK w 2001 roku. - Pracował w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Sam również posiada uprawnienia do prowadzenia tramwaju - wyjaśniła Agnieszka Smogulecka.

Oprócz prezesa Dostatniego w skład władz MPK Poznań weszli Jerzy Zalwowski - Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych oraz Marek Grzybowski - Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych. Kadencja potrwa 4 lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro