Reklama
Reklama

Składowa: młody mężczyzna zasłabł w samochodzie

fot. Straż Miejska

Na pomoc ruszyły strażniczki miejskie.

W niedzielę około południa, kiedy strażniczki Referatu Interwencyjno - Drogowego przejeżdżały ulicą Składową do radiowozu podbiegł mężczyzna, który poprosił o pilne wezwanie karetki. Pomocy wymagał młody mężczyzna, kierowca samochodu, który prawdopodobnie zasłabł.

Strażniczki niezwłocznie pobiegły do wskazanego im pojazdu - na miejscu kierowcy, w pozycji półleżącej, znajdował się przytomny mężczyzna. Funkcjonariuszki od razu przystąpiły do wywiadu z poszkodowanym wg schematu SAMPLE. Na podstawie uzyskanych informacji wezwały Zespół ratownictwa medycznego. Jednak stan mężczyzny nagle uległ wyraźnemu pogorszeniu i konieczne było wyjęcie go z pojazdu, udrożnienie dróg oddechowych i ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej -
informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Do przyjazdu karetki strażniczki kontrolowały podstawowe parametry życiowe poszkodowanego (puls i oddech). Kilka minut później na miejscu byli już ratownicy medyczni i przejęli pacjenta - 29 letni obywatel Ukrainy został przewieziony do szpitala - dodaje.

Jak zapewnia rzecznik wszyscy strażnicy, w ramach kursu podstawowego, przechodzą obowiązkowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a dodatkowo, interweniujące wczoraj funkcjonariuszki ukończyły Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

#sm
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro