Reklama
Reklama

Premier mówił o budowie "wielkiego centrum logistycznego dla policji". O inwestycji nikt nie słyszał

fot. Autorstwa Fot. Kancelaria Premiera - Expose premiera Mateusza Morawieckiego, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64854045
fot. Autorstwa Fot. Kancelaria Premiera - Expose premiera Mateusza Morawieckiego, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64854045

Premier opowiadał o inwestycji, której nie ma nawet w planach.

Sprawę opisuje TVN24. Podczas wizyty na Podlasiu Mateusz Morawiecki poświęcił sporo czasu inwestycjom, które są prowadzone poza stolicą. - Pan minister Jarosław Zieliński [były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - red.] powiedział mi o wielkim centrum logistycznym dla policji, które tutaj w Białymstoku jest budowane. To nowe miejsca pracy dla białostocczan, dla mieszkańców okolicznych gmin, powiatów. I jednocześnie muszę zaznaczyć, że jedno z najbardziej nowoczesnych centrów logistycznych w Polsce. To decyzja, która została podjęta bardzo słusznie, właśnie po to, żeby też miejsca pracy tworzone były poza Warszawą, właśnie w regionie tak pięknym, jakim jest województwo podlaskie - cytuje wypowiedź premiera tvn24.pl.

Te słowa były przyczyną sporego zaskoczenia wśród białostockich funkcjonariuszy, a także na korytarzach Komendy Głównej Policji. - Nie trwa budowa żadnego wielkiego centrum logistycznego policji. To byłoby po prostu absurdalne, by taką inwestycję umiejscawiać gdzieś indziej, niż w centrum Polski. Ale pomijając to, nad taką inwestycją nawet się nie zastanawiamy - powiedziała osoba z pionu logistyki KGP.

Według posła Jarosława Zielińskiego chodziło o wielofunkcyjne zaplecze logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ta inwestycja została już zakończona, w jej ramach zmodernizowano m.in. warsztaty i myjnie dla służbowych pojazdów.

W nieoficjalnej rozmowie przedstawiciel miejscowej komendy tłumaczył, że wcześniej np. magazyny i myjnie zlokalizowane były w różnych miejscach, teraz wszystko znajduje się w jednym. Nie ma jednak mowy o tworzeniu nowych miejsc pracy, udało się nawet "zaoszczędzić" kilka etatów.

Zieliński, były wiceszef MSWiA, tłumaczył następnie dziennikarzowi TVN24, że chodziło właśnie o tę inwestycję, będącą przykładem w dziedzinie bezpieczeństwa. Podlasie nie zyska więc z tego tytułu ani nowych miejsc pracy, ani "wielkiego centrum logistycznego dla policji".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro