Reklama

Były komendant poznańskiej policji odebrał nominację na stopień generalski

fot. MSWiA

Nadinsp. Roman Kuster przez cztery lata był komendantem miejskim w Poznaniu, później zajął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, a od końca maja jest jednym z zastępców komendanta głównego policji.

Stopnie generalskie zostały nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Otrzymało je siedmiu oficerów Policji. Wśród nich jest insp. Roman Kuster. Stopień nadinspektora jest drugim najwyższym stopniem możliwym do uzyskania w polskiej policji - zaraz po generalnym inspektorze.

Inspektor Roman Kuster ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W szeregi policji wstąpił w 1991 roku. Zajmował stanowiska m.in.: komendanta miejskiego w Poznaniu i pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, gdzie był odpowiedzialny za służbę pionu prewencji w całym województwie. Od 2020 roku był komendantem wojewódzkim policji w Krakowie. Od końca maja jest jednym z zastępców komendanta głównego Policji

Wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbyło się podczas uroczystość z okazji Święta Policji.

Spełniacie Państwo wyjątkową i niezwykle ważną rolę, stojąc na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas tegorocznego Święta Policji. Uroczystości odbyły się na dziedzińcu Belwederu w Warszawie. Wzięli w nich udział m.in. Elżbieta Witek - marszałek Sejmu RP, Mariusz Kamiński - minister spraw wewnętrznych i administracji oraz wiceministrowie: Maciej Wąsik, Błażej Poboży i Bartosz Grodecki.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro