Reklama
Reklama

Kot utknął w szczelinie okna. Historia ze smutnym finałem

fot. OSP w Golinie FB

Masz kota? Musisz to przeczytać.

W środę strażacy z Goliny interweniowali w jednym z budynków na terenie miejscowości. Zgłoszono im, że w jednym z okien mieszkania utknął kot. Właściciele lokalu uchylili okno zostawiając w nim niewielką szczelinę, w którą "złapał się" ich pupil. Niestety nie było ich w domu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili informacje i niezwłocznie przystąpili do działania. Próba ratowania zwierzęcia z pułapki trwała kilka minut, ale nie wiadomo, jak długo kot wisiał w oknie - może nawet kilkanaście godzin - relacjonują strażacy z Goliny. - Zestresowany sytuacją kot próbował się wyswobodzić, w wyniku czego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, a w konsekwencji do bezwładu tylnych kończyn - dodają.

U zwierzęcia pojawiło się sporo ran. Kotem, już po uwolnieniu zajął się weterynarz. Z relacji strażaków wynika, że najprawdopodobniej podjęto decyzję o uśpieniu czworonoga.

Od lat mówi się o tym, że uchylne okna to pułapka dla kotów. Wielu właścicieli zwierzaków jednak o tym nie wie lub zdaje sobie nic nie robić z wiedzy, którą posiada. Kot, który pozostawiony bez opieki wpadnie w szczelinę okienną, nie może się z niej samodzielnie wydostać. Ruszając się i próbując się oswobodzić, pogarsza tylko swoją sytuację. W takich przypadkach dochodzi często do uszkodzenia organów wewnętrznych, wyrwania łap ze stawów. Koty pozostawione w pułapce na kilka godzin umierają z bólu. Ważne jest więc, by nigdy nie zostawiać kota bez opieki w pomieszczeniu z uchylonym oknem. Może się to dla niego tragicznie skończyć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro