Reklama

Mieszkaniec gminy Jarocin zdemolował SOR. Po wyjściu ze szpitala trafił do aresztu

fot. Szpital Św. Anny w Miechowie

Choć demolka odbyła się na początku czerwca, dopiero teraz sprawca trafił do aresztu.

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. 4 czerwca krewki 25-latek zdemolował Szpitalny Oddział Ratunkowy w Miechowie na terenie Małopolski. - Zniszczył drzwi, zdemolował pomieszczenie poczekalni, rozbił przesłony oddzielające personel od pacjentów, cały sprzęt komputerowy wraz z serwerem oraz oświetlenie. Napastnik został obezwładniony dzięki odważnej postawie personelu, przede wszystkim lekarza dyżurnego, następnie został przekazany przybyłym na miejsce policjantom - poinformowali wówczas przedstawiciele placówki w Miechowie i dodają, że pacjent został przyjęty niemal natychmiast "bez żadnej zwłoki".

Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Dziś już wiadomo, że sprawcą demolki był 25-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Jak podaje jarocinska.pl, tuż po zdarzeniu trafił do szpitala w Olkuszu. Jego stan był poważny - długo nie można go było przesłuchać. W ubiegły piątek wypisano go jednak z lecznicy i dopiero wtedy odbyło się przesłuchanie.

Mężczyzna jest podejrzewany o popełnienie przestępstw o charakterze chuligańskim: zniszczenie i uszkodzenie mienia, usiłowanie kradzieży oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna, decyzją sądu, trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro