Reklama
Reklama

Kończy się wprowadzanie SPP na Wildzie i Łazarzu. Od 2 sierpnia wszędzie zapłacimy za postój

archiwum | fot. ZDM
archiwum | fot. ZDM

Jedynymi wyjątkami są tereny dużych miejskich inwestycji prowadzonych obecnie w tych rejonach Poznania.

- Prace związane z wdrażaniem organizacji ruchu i montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone były etapami od października ubiegłego roku. Kluczowe działania związane z oznakowaniem poziomym na docelowym obszarze zakończą się do 31 lipca br. Tym samym sierpień będzie pierwszym miesiącem funkcjonowania wildeckiej i łazarskiej SPP w pełnym zakresie, z pełną odpłatnością - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich. Za postój nie będziemy obecnie płacić jedynie na terenie trwających inwestycji miejskich - przebudowywanych Rynku Łazarskiego oraz ulicy Wierzbięcice oraz na dojazdach do tych inwestycji (fragment ulicy Lodowej od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego, Dmowskiego oraz fragmenty ulicy Niegolewskich i Małeckiego). Tam stosowne oznakowanie i parkomaty pojawią się po ukończeniu prac.

- W przypadku ulicy Przemysłowej stanowiącej objazd ulicy Wierzbięcice wprowadzony zostanie przejściowy projekt organizacji ruchu, który pozwoli na pobieranie opłat za parkowanie w stanie istniejącym. Nastąpi to jeszcze w sierpniu br. Wdrożenie docelowej organizacji ruchu na tej ulicy (ruch jednokierunkowy od ulicy Roboczej w stronę rynku Wildeckiego, parkowanie na jezdni, skrzyżowania równorzędne) nastąpi wraz z ukończeniem przebudowy Wierzbięcic i części ul. 28 Czerwca 1956 r. - tłumaczy ZDM.

- W sierpniu i wrześniu będą prowadzone prace uzupełniające i poprawkowe tam, gdzie oznakowanie wykonane zostało w zastępczej, tymczasowej technologii ze względu na warunki zimowe (m.in. na ulicach Spychalskiego i Potworowskiego) - dodają drogowcy.

ZDM podkreśla, że Strefa Płatnego Parkowania została wprowadzona na prośbę mieszkańców i osiedlowych radnych. - Najważniejszym celem poszerzenia SPP o tereny Wildy i Łazarza jest uporządkowanie parkowania, zwiększenie dostępności miejsc postojowych i rotacji parkujących pojazdów, a także poprawa bezpieczeństwa oraz ograniczenie natężenia ruchu. Dzięki zmianie organizacji ruchu zmniejszy się liczba przejazdów tranzytowych, czyli skrótów przez lokalne ulice obu osiedli. Wilda i Łazarz przestaną też pełnić rolę darmowych parkingów buforowych dla osób przyjeżdżających do centrum spoza Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro