Reklama
Reklama

Co osiągnie Kolejorz? Trener Skorża: mamy interesującą drużynę, którą stać na wiele

fot. LT

Przed Lechem Poznań inauguracja sezonu 2021/22.

Na początek rywalizacji w PKO Ekstraklasie Kolejorz podejmie Radomiaka Radom. Trener Maciej Skorża nie ukrywał na konferencji prasowej, że to dla niego rywal szczególny, bo pochodzący z rodzinnego miasta. - Dla mnie najgorszy na początek - zdradził. Radomiakowi zamierza jednak kibicować dopiero od 2. kolejki, a teraz skupia się wyłącznie na swojej drużynie, choć przyznał, że starcie z beniaminkiem zawsze jest niewiadomą. - Poczynili transfery, wzmocnili się więc w stosunku do sezonu, w którym wygrali 1. ligę. Na pewno nie możemy liczyć, że wygramy małym nakładem sił, to może nas zgubić. Przed każdym treningiem w tym mikrocyklu uczulałem zawodników, że nasz poziom motywacji musi być co najmniej na takim poziomie jak u rywali. Tylko wtedy mamy szansę na dobry wynik - mówił szkoleniowiec.

Trenera Skorżę pytano m.in. o to jak na chwilę obecną ocenia siłę swojego zespołu. - Mamy bardzo interesującą drużynę, którą stać naprawdę na wiele. Jestem mocno zbudowany odmianą niektórych zawodników i mam nadzieję, że kibice zobaczą to już w piątek - zapewnił. Piłkarze wylali wiele potu w okresie przygotowawczym, a bieganie ma być jedną z ich mocnych stron. - Zawodnicy wykonali bardzo ciężką pracę. Pod wieloma względami jestem optymistą i myślę, że przyniesie ona efekty - przyznał opiekun Kolejorza. - Od pierwszego meczu chcemy wygrywać, szczególnie na naszym stadionie. Sam jestem ciekaw jak będzie to funkcjonować, jest wiele nowych pomysłów taktycznych. W sparingach było wiele momentów, które napawały mnie optymizmem, były też słabsze, więc ważne będzie dobre zarządzanie meczem - dodał.

W ostatnich dniach głośną kwestią był bojkot domowych spotkań Kolejorza, ogłoszony przez kibiców z Kotła. W praktyce oznacza to, że przy Bułgarskiej zabraknie prawdopodobnie np. zorganizowanego dopingu. Trener Skorża odniósł się na konferencji prasowej również do tej sprawy. - Wiem jak ważny jest doping kibiców, bez niego ostatnie mistrzostwo Polski byłoby trudne do zdobycia, o ile w ogóle możliwe. To na pewno nie jest dobra sytuacja. Mogę mówić tylko za siebie jako trener, że chciałbym, żeby ten stadion tętnił życiem, niósł drużynę dopingiem. Nie ukrywajmy: przed nami bardzo trudny sezon. Wiemy jak wyglądają inne drużyny i musimy wykorzystać wszystkie dostępne rezerwy, a pełny, dopingujący stadion jest bezcenny - podsumował Maciej Skorża.

Pierwszy gwizdek o 20:30. Wejściówki wciąż można nabywać na www.bilety.lechpoznan.pl.

Jak sezon 2021/22 zakończy się dla Kolejorza?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
21.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro