Reklama
Reklama

Nie chcą się szczepić, ale próbują zdobyć certyfikat covidowy. Za łapówkę

Kolejka do szczepień na MTP z lutego | fot. Czytelnik

W poznańskich punktach szczepień odnotowano dotąd dwie próby przekupienia lekarzy.

Jak podaje TVP Poznań, łapówkę lekarzom próbowały wręczyć osoby, które zapisały się na szczepienie, pojawiły się w punkcie, ale odmówiły przyjęcia preparatu. W Poznaniu takie przypadki były dwa, ale już w całym regionie znacznie więcej.

Jak zaznacza w rozmowie z TVP Poznań Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, każda taka sytuacja jest zgłaszana do Ministerstwa Zdrowia. Jak wskazuje Janicka, osoby, które się nie szczepią, muszą ponosić konsekwencje swoich decyzji.

Specjaliści wciąż podkreślają, że tylko szczepienie jest w stanie pohamować rozwój pandemii koronawirusa. W Wielkopolsce w pełni zaszczepionych jest 44% mieszkańców.

Wirus mutuje tylko w organizmie, w którym może się namnażać. U zaszczepionych możliwość przeniesienia go na inne osoby jest minimalna. Tymczasem w Wielkopolsce dwie dawki szczepionki przyjęło niespełna 44 procent osób. W samym Poznaniu to około 58% mieszkańców, co daje naszemu miasto trzecie miejsce w kraju pod względem liczby zaszczepionych. W województwie są też jednak miejsca, gdzie zaszczepionych jest poniżej 35% mieszkańców gminy. Takich gmin mamy ponad 50.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro