Reklama

Przed nami kolejna fala upałów

archiwum | fot. Przemysław Cholewiński
archiwum | fot. Przemysław Cholewiński

To ostatnie chwile "chłodu" w środku lata.

Dla jednych obecna pogoda to najlepsze, co mogło się przytrafić po upalnych dniach, a dla innych to kiepska wiadomość. Szczególnie, jeśli właśnie ma się urlop zaplanowany w kraju. Synoptycy wskazują jednak, że to ostatnie chwile z niższymi temperaturami.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Jeszcze w sobotę w Wielkopolsce mamy zobaczyć na termometrach maksymalnie do 27 - 28 stopni Celsjusza, ale już w niedzielę termometry mają wskazywać ponad 30 stopni. W prognozie zagrożeń już pojawiła się informacja o możliwych niedzielnych burzach, a także o upale - w tym przypadku mowa jest o ostrzeżeniu drugiego stopnia, co oznacza, że upały będą się utrzymywać kilka dni.

Niestety upały to również burze, które w ostatnich tygodniach mocno dały się we znaki mieszkańcom nie tylko Polski, ale też Czech czy Niemiec. Z długoterminowych prognoz wynika, że przed nami również bardzo upalny sierpień, który może przynieść kolejne ekstremalne zjawiska pogodowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro