Reklama
Reklama

Nie spisałeś się w Spisie Powszechnym? W Poznaniu pojawi się mobilny punkt spisowy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Free-Photos / pixabay.com

Będzie odwiedzać miejsca, w których poznaniacy chętnie spacerują.

Jak wyjaśniają urzędnicy, mobilny punkt spisowy ułatwi wzięcie udziału w Spisie Powszechnym osobom, które mają problemy techniczne z wypełnieniem formularza przez internet. W punkcie będzie można skorzystać z pomocy rachmistrzów i pracowników gminnego biura spisowego.

W najbliższy weekend, 24 i 25 lipca, punkt będzie działać nad Jeziorem Maltańskim, przy trybunie głównej. Chętnie mogą z niego skorzystać od 9.00 do 17.00. Od 31 lipca do końca sierpnia w każdy weekend punkt będzie działać w Termach Maltańskich w tych samych godzinach. - Pod koniec wakacji mobilny punkt spisowy zawita w dwa miejsca. 21-22 sierpnia namiot stanie w parku Cytadela, w okolicy Muzeum Uzbrojenia. Kolejną szansą na skorzystania ze wsparcia rachmistrzów będą, cieszące się dużą popularnością wśród poznanianek i poznaniaków, tradycyjne Dożynki Miejskie, które odbędą się 28 sierpnia w parku Wilsona na Łazarzu - zaznaczają urzędnicy.

Do środy, 21 lipca, w Poznaniu spisało się ponad 231 tysięcy osób. To około 43,5% mieszkańców. Zdecydowana większość z nich - prawie 200 tysięcy - skorzystała z opcji spisania się przez internet.

Spisać się można jeszcze do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro