Reklama
Reklama

Wstrzymano budowę "akademika" nad Maltą. Miał być remont, a stary budynek wyburzono

fot. Enklawa Malta
fot. Enklawa Malta

Ciąg dalszy zamieszania z inwestycją, realizowaną na działce przy ul. Krańcowej.

Chodzi o ruiny Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych w sąsiedztwie jeziora Maltańskiego. Ma tam powstać budynek zamieszkania zbiorowego, a konkretnie akademik. Poszczególne lokale trafią jednak do sprzedaży (jako "mikroapartamenty"), wybudowany zostanie też podziemny parking.

Jak pisze poznańska "Gazeta Wyborcza", kilka miesięcy temu mieszkańcy Osiedla Warszawskiego złożyli do wojewody skargę na wydaną przez prezydenta miasta decyzję o pozwoleniu na budowę. Według nich inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mają też zastrzeżenia do zbyt małej liczby miejsc parkingowych i wycinki zieleni.

Wojewoda umorzył postępowania z powodu braków formalnych, ale później sprawą zainteresował się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i wstrzymał budowę. Paweł Łukaszewski tłumaczył "Gazecie Wyborczej", że pozwolenie obejmowało przebudowę i rozbudowę istniejącego obiektu, tymczasem dawna szkoła została zrównana z ziemią, a na jej miejscu powstaje inna budowla. To zupełnie nowa inwestycja, na którą deweloper nie ma pozwolenia.

Inwestor może jeszcze złożyć zażalenie do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli ten podtrzyma decyzję, to ostatnią szansą dla dewelopera będzie kosztowny wniosek o legalizację inwestycji. Musi ona być jednak zgodna z MPZP, a według Pawła Łukaszewskiego na tym terenie nie mogą powstawać nowe budynki.

Spółka Enklawa Malta nie chciała komentować tej spawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro