Reklama
Reklama

Od soboty na odcinku Naramowickiej pojedziemy w dwóch kierunkach

fot. PIM
fot. PIM

Konkretnie na odcinku między Wilczakiem i Włodarską.

- Ul. Naramowicka pomiędzy pętlą Wilczak a ul. Serbską jest gotowa, dlatego możemy ją udostępnić już dwukierunkowo. Ta odnowiona ulica będzie więc już przejezdna na całym odcinku do ul. Włodarskiej i Ziarnistej. Wprowadzamy również niemal docelową organizację ruchu na dwóch ważnych skrzyżowaniach ul. Naramowickiej z Serbską oraz z ul. Słowiańską, Wilczak i Szelągowską. Te zmiany to jednocześnie kolejny etap przygotowań do uruchomienia trasy tramwajowej do ul. Włodarskiej - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przed wprowadzeniem nowej organizacji ruchu, co ma nastąpić w najbliższą sobotę, 24 lipca, prowadzone będą testy sygnalizacji świetlnej. Rozpoczną się w piątek, 23 lipca. Światła zostaną włączone na skrzyżowaniach Słowiańska / Naramowicka / Wilczak / Szelągowska oraz Naramowicka / Serbska. - Obowiązywać będzie tam w większości docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że ul. Naramowicką będzie można przejechać w obu kierunkach na odcinku pomiędzy tymi dwoma skrzyżowaniami. Wróci również możliwość przejazdu na wprost pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Wilczak. U zbiegu ul. Naramowickiej i Serbskiej przywrócone zostaną lewoskręty, a także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe po wszystkich stronach skrzyżowania - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej będą działać wszystkie przystanki autobusowe w miejscach docelowych wraz z nowym na ul. Słowiańskiej, natomiast na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej i Serbskiej ze względu na trwające prace nieczynny pozostanie jedynie nowy przystanek na ul. Serbskiej dla autobusów jadących od ronda Solidarności w kierunku mostu Lecha. W dalszym ciągu nie będzie możliwości przejazdu przez ul. Włodarską, a zatem aktualny pozostaje objazd przez ul. Czarna Rola.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro