Reklama
Reklama

Kibice z Kotła nie wrócą na stadion. "Rodzina Rutkowskich zrobiła sobie z naszego klubu dojną krowę"

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Mocne oświadczenie najbardziej zagorzałych fanów Kolejorza.

Na facebookowym profilu "Kibice Lecha Poznań", będącym głosem najbardziej zagorzałych sympatyków klubu, pojawił się wpis, odnoszący się do obecnej sytuacji. Kibice z Kotła nie zmieniają swojego stanowiska sprzed kilku miesięcy i wciąż deklarują, że nie pojawią się na spotkaniach przy Bułgarskiej.

- Za nami fatalny sezon, a przed nami najważniejszych sezon w historii klubu. W przyszłym roku obchodzimy 100-lecie i nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż zdobycia Mistrzostwa Polski. Puchar Polski byłby miłym dodatkiem do tej szarej i beznadziejnej rzeczywistości, którą fundują nam włodarze naszego ukochanego klubu - czytamy w oświadczeniu.

- Jest beznadziejnie. Klub który przez ostatnie 5 lat zarobił na transferach 40 milionów euro przez ten czas wydał niespełna 3. W tym czasie nie zdobył żadnego trofeum, nie osiągnął żadnego sukcesu sportowego, wręcz przeciwnie - ogrywają nas na własnym stadionie zwykłe średniaki i w całej Polsce się z nas śmieją - dodają kibice.


Fani twierdzą też, że piłkarze nie chcą przychodzić do klubu ze względu na źle działający zarząd. Kierownictwu klubu poświęcono zresztą w oświadczeniu sporo uwagi, nazywając m.in. je "zgrają kłamczuchów zadufanych w sobie". - Rodzina Rutkowskich zrobiła sobie z naszego klubu dojną krowę i w d#pie ma nas - kiboli - napisano.

Według kibiców doszło m.in. do dwóch spotkań z zarządem, ale składane na nich deklaracje nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. - Dlatego postanowiliśmy nie chodzić na mecze Lecha na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, nie kupować karnetów, no bo po co? Nie ma obiecanych hiper transferów. Jest zwykły syf. Nikt nie chodzi do kina czy do teatru na szmirę z kiepskimi aktorami - tak samo nikt z nas nie pójdzie na stadion. Będziemy jeździć na wyjazdy i wspierać piłkarzy oraz nowy sztab szkoleniowy, ale tych chytrusów i dusigroszy wspierać nie będziemy - zapowiedziano.

Warunkiem powrotu grup kibicowskich (a co za tym idzie zorganizowanego dopingu i opraw) są zwolnienie dyrektora sportowego Tomasza Rząsy i przeprowadzenie transferów do klubu.

Pełne oświadczenie (pisownia oryginalna):

"Drodzy Kibole Lecha Poznań

Za nami fatalny sezon, a przed nami najważniejszych sezon w historii klubu. W przyszłym roku obchodzimy 100-lecie i nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż zdobycia Mistrzostwa Polski. Puchar Polski byłby miłym dodatkiem do tej szarej i beznadziejnej rzeczywistości, którą fundują nam włodarze naszego ukochanego klubu. Nie będziemy tutaj przytaczać całej tej otoczki wokół, bo każdy z nas to widzi. Czas powiedzieć kilka konkretów.

Jest beznadziejnie. Klub który przez ostatnie 5 lat zarobił na transferach 40 milionów euro przez ten czas wydał niespełna 3. W tym czasie nie zdobył żadnego trofeum, nie osiągnął żadnego sukcesu sportowego, wręcz przeciwnie - ogrywają nas na własnym stadionie zwykłe średniaki i w całej Polsce się z nas śmieją. Żaden piłkarz nie chce do nas przyjść bo fatalnie zarządzany klub nie jest dla niego gwarantem rozwoju oraz nie ma żadnych ambicji i jasno nakreślonego planu.Dlaczego prezes klubu jasno nie zadeklaruje walki o Mistrzostwo tylko co roku przebąkuje o sezonie przejściowym, koperkowym i cholera wie jeszcze jakim?

Dla nas kiboli zarząd klubu jest niesłowny, mało wiarygodny i niekompetentny. To zgraja kłamczuchów zadufanych w sobie. Rodzina Rutkowskich zrobiła sobie z naszego klubu dojną krowę i w d#pie ma nas - kiboli.Zatrudnili niedojdę w postaci Dyrektora Sportowego, którego za nic w świecie nie chcą zwolnić, choć jego wyniki mówią same za siebie. Przez ostatnie 3 lata pozyskał 1 wartościowego zawodnika. Przez@jebisty wynik.

W ostatnich 3 miesiącach spotkaliśmy się z zarządem klubu 2 razy i nic sobie z tych spotkań nie robią. Kłamią w żywe oczy. To zgraja cwaniaczków opowiadających bajeczki i składająca deklaracje bez pokrycia. Na spotkaniu mówią jedno - by później ze wszystkiego się wycofać!

Dlatego postanowiliśmy nie chodzić na mecze Lecha na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, nie kupować karnetów, no bo po co? Nie ma obiecanych hiper transferów. Jest zwykły syf. Nikt nie chodzi do kina czy do teatru na szmirę z kiepskimi aktorami - tak samo nikt z nas nie pójdzie na stadion. Będziemy jeździć na wyjazdy i wspierać piłkarzy oraz nowy sztab szkoleniowy, ale tych chytrusów i dusigroszy wspierać nie będziemy.

Dopóki pseudo dyrektor będzie w klubie oraz nie będzie tych "słynnych" transferów nie będziemy chodzić na mecze w Poznaniu.

Wszystkich pseudo doradców i znawców futbolu co będą zaraz tu wypisywać swoje mądrości pozdrawiamy środkowym palcem. Mam nadzieję, że prawdziwi kibole nas rozumieją i wesprą w działaniach.

My kibole Lecha Poznań w przyszłym roku będziemy świętować setne urodziny klubu, pytanie czy sami czy z klubem..."


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro